Something went wrong with the connection!

Blog

Pierwsza wizyta u proktologa

Pierwsza wizyta u proktologa
Luty 07
19:57 2012

Pierwsza wizyta u proktologa może stanowić źródło dużego stresu i wielu obaw. Jak wygląda zatem pierwsze badanie u proktologa, czego możemy się po nim spodziewać i jak się zachowywać? Poniższy artykuł pomoże Wam zapoznać się ze wszystkimi aspektami takiej wizyty.

Najważniejszym czynnikiem, który pomoże nam w komfortowy sposób przejść całe badanie jest…nasze nastawienie. Wybierając się do proktologa pamiętaj przede wszystkim, że jest to wizyta u profesjonalisty, który widzi w Tobie pacjenta potrzebującego pomocy. I tak np. nietypowa dla Ciebie pozycja, którą należy przybrać podczas badania, jest dla niego czymś zupełnie naturalnym. Podobnie rzecz ma się z nietrzymaniem gazów w trakcie badania – nie obawiaj się, że w niekontrolowany sposób puścisz bączka – są to naturalne objawy, z którymi proktolog ma do czynienia kilka razy w ciągu dnia. Twoja pupa na pewno nie będzie stanowiła dla niego żadnego wyjątku.

Oczywistym jest, że zanim udasz się na badanie należy zadbać o zachowanie odpowiedniego poziomu higieny w miejscach intymnych. Możesz sama w domu przeprowadzić lewatywę lub poprosić o jej zrobienie na miejscu.

Pozycja w której dochodzi do przeprowadzenia badania wygląda w następujący sposób: przeważnie odbywa się na krześle przypominającym krzesło ginekologiczne. Na podpórkach do nóg należy uklęknąć, a klatkę piersiową oprzeć na specjalnym oparciu. W takim układzie Twoja pupa jest dobrze wypięta i gotowa do badania. Proktolog może również przeprowadzać badanie na kozetce w pozycji leżącej na brzuchu lub na boku.

Przed badaniem lekarz może zastosować żel nawilżający i znieczulający – przy pewnego rodzaju schorzeniach penetracja odbytu może być dość bolesna. Badanie najczęściej odbywa się za pomocą wziernika lub poprzez dotyk.  W niektórych przypadkach lekarz może chcieć pobrać wycinek do badania histopatologicznego, co odbywa się w miejscowym znieczuleniu.

1 Komentarz

 1. Beti
  Beti Luty 07, 20:01

  Ja byłam jakieś dwa tygodnie temu i było bardzo spoko. Badał mnie młody lekarz bardzo delikatny – na początku wszystko wyjaśnił i mówił co będzie robił. Przy padaniu palcem nie odczuwałam żadnego bólu, był mały przy badaniu wziernikiem, ale dało się wytrzymać. Ogólnie nie jest źle i faktycznie nie ma co tak bardzo tego przeżywać. W końcu to wizyta u lekarza.

  Odpowiedz na ten komentarz

Dodaj Komentarz

Adres e-mail nie będzie publikowany.
Pola wymagane zostały oznaczone *

Waszym Zdaniem

 • Avatar użytkownikaaga { Ogólnie dieta fajna, ponieważ jest co jeść:)) ale efekty małe:( 1 tydzień 1,5 kg. zobaczymy jak dalej.... } – sty 08, 2:59 PM
 • Avatar użytkownikaEmilia Kowalewska { Agnieszko zatem wniosek jest taki że nie masz jadłospisu, ponieważ ten który mamy w redkacji zawiera wszystkie potrzebne informacje. To... } – wrz 20, 12:09 PM
 • Avatar użytkownikaagnieszka { Szykuję się od jutra na oxy, jadłospis już mam, ale jakoś nie mogę w nim doczytać, ile żurawiny i otrąb... } – wrz 09, 10:05 AM
 • Avatar użytkownikaEmilia Kowalewska { Witaj , OXY shake przygotowujesz sobie sama w domu z naturalnych składników - 0 jakiejkolwiek chemii i konserwantów. Przepis jest... } – wrz 06, 8:43 AM

Kategorie